Back to top

időjárás-érzékenység

időjárás-érzékenység

Szinte már nyárnak érezzük a délutáni időt!

Hétfőn a hűvös reggel, és az ezt követő gyors melegedés okozhat panaszokat, de a hőérzet délután már kellemes. Csapadék még napokig nem érkezik.

Hétfőn napközben kellemes komfortérzetre számíthatunk, a reggel azonban hűvösnek, és főleg a völgyekben kifejezetten hidegnek ígérkezik, így könnyen megfázhat, ha nem öltözik megfelelően. Egy kisebb kabát is elkél, könnyen meghűlhet, ha alulöltözik. Emellett foltokban párássá válik a levegő, a nyirkos és hideg időben erősödnek az ízületi panaszok: a kopásos bántalmakkal élők fájdalmai fokozódhatnak.

Kell szenvednünk az időjárástól?

A válasz sokakat meglephet: az esetek többségében már nem kellene! Akkor miért szenvedünk mégis? Egyáltalán: valóban okoz az időjárás kellemetlen tüneteket és ronthatja az életminőségünket, akár az  egészségünket?

Ma már kevesen, (és egyre kevesebben) vitatják, hogy az időjárás – és szélesebb értelemben a légkör-környezet – folyamatai jelentős hatást gyakorolnak a szervezetünkre.

A szív gyógynövénye, a galagonya

A változékony időjárás az idős embereket rendkívül megterheli. Amikor a szívünk már megfáradt, sokat segíthet ennek a csodálatos növénynek, a galagonyának a teája, ami az időskori szívpanaszokra kifejezetten ajánlott természetes orvosság.

A galagonyát a szív támogatására ajánlott fogyasztani. A népgyógyászatban  a „szív gyógynövényének” is szokták nevezni.

A galagonya szíverősítő és szívnyugtató hatású gyógynövény. Jótékony hatással van a fáradt, túlterhelt, stresszben élő szívre, javítja a szívizomsejtek aktivitását, serkenti a szívizom vérellátását.

Teáját forrázással készítjük, naponta 2-3 csésze is fogyasztható belőle.

Citromfű, a természetes nyugtató

A citromfű egy igen népszerű, széles körben alkalmazható növény. A kiskertekben könnyen termeszthető, kedvelt, mézelő növény. Vírusölő tulajdonsága miatt az ajakherpesz helyi kezelésére kiváló szer, javítja továbbá az emésztést, csökkenti a vérnyomást és a fejfájást.

A citromfű teája a legtermészetesebb nyugtató. A szervezetben bármelyik területen fellépő ideges feszültségből eredő betegség teája. Erősíti az idegeket, nyugtatja a szívet, oldja a görcsöket, szélhajtó, bélműködést javító. Antivirális hatása miatt használhatjuk övsömörnél és herpesz vírus fertőzés esetén is. Jól alkalmazható időjárás eredetű panaszoknál, időjárás- érzékenységben és fronthatásoknál is.

Gyakorlatok magas vérnyomásra

Az időjárás különböző hatásai, a frontok, a szél sokaknál válthat ki kóros vérnyomás-emelkedést. A légzésterápiák mindig kéznél vannak, és hatékony eszközök sok probléma megoldásához. A vérnyomás csökkentésére meteogyógyászunk az alábbi módszert ajánlja! 

Helyezzük magunkat kényelembe! Legjobb, ha széken, megtámasztott háttal ülünk.

GYógyító ételeink: Kivi

A kivi fontos aktív nyomelemeket, ballasztanyagokat, ásványi anyagokat, valamint E- és C-vitamint is tartalmaz. A benne található C-vitamin az egyik legsokoldalúbb vitaminunk, ami elsősorban a fertőző betegségektől óv meg, de fontos szerepe van az élénkítő folyamatokban is. Hiánya fáradtságot, szervezetünk védekezőképességének csökkenését okozza.

A kivi fogyasztása hatékony a gyulladásos betegségek gyógyításában, valamint K-vitamin tartalma a vér alvadásában játszik szerepet.

Segíti a vesék munkáját, erősíti a csontokat, az immunrendszert, a vérereket és a kötőszöveteket, elősegíti a szívizom működését. Hatásos vérmérgezés, fertőzés és ínyvérzés ellen is.

Napi három kivi fogyasztása 15 Hgmm-el csökkentheti a magas vérnyomást, ami igen jó eredménynek számít még gyógyszerek esetén is.

Letaglózó fáradtság az időjárástól

Az időjárás jelentősen befolyásolja hangulatunkat, életminőségünket. Sokan nem is gondolnák, hogy a látszólag ok nélküli fáradtságunkat, kimerültségünket mennyire meghatározzák a légköri folyamatok.

Aktuális testi-lelki állapotunkra hatással vannak a légkör-környezeti folyamatok, melyek főként az idegrendszerünk által okoznak különféle tünetet.

Az időjárási tényezők emberi pszichére gyakorolt hatásáról már régóta tudunk. A  napsütés, vagy éppen a borongós, csapadékos idő mindannyiunk napját meghatározza.  

Oldalak

Subscribe to RSS - időjárás-érzékenység